Ibex 94 Carbon
Ibex 94 Carbon
Ibex 94 Carbon

Ibex 94 Carbon

Nový freetouringový standard

Tyto lyže jsou určeny pro skialpové nadšence, kteří chtějí lyže s větší šířkou pro hluboký sníh, které zároveň poskytují všechny výhody lehkých lyží. Model Ibex 94 Carbon je vybaven nejmodernější technologií pro redukci hmotnosti v širším provedení.
Odeslat odkaz na tuto stránku
541,63
ÚROVEŇ LYŽAŘE
4-9/10 Středně pokročilý Pokročilý Expert
TERÉN
1-7/10 Nahoru Dolů
DOPORUČENÁ DÉLKA
-5/+5cm

Ocenění

planetSNOW TIPP 2017/18 DSV aktiv TIPP
Technical details
Délka (cm)
163
170
177
184
Rádius (m)
Délka (cm)
163
18.9
170
20.1
177
21.2
184
22.7
Šířka špičky (mm)
Délka (cm)
163
130
170
130
177
130
184
130
Šířka středu (mm)
Délka (cm)
163
94
170
94
177
94
184
94
Šířka patky (mm)
Délka (cm)
163
111
170
111
177
111
184
111

 

Podrobný popis

Je těžké najít lyži, která má výborné vlastnosti při sjezdu i při výstupu. Ibex 94 Carbon nabízí ideální řešení pro skialpinisty vyžadující lyže, které snadno proplouvají sněhem, a kterým lépe vyhovují širší lyže. Díky středové šířce 94 mm tato lyže »nahlíží« do freeridové kategorie, ale zároveň si udržuje touringový původ. Tento model pro ambiciózní freeridové lyžaře kombinuje moderní technologii Bridge s dřevěným jádrem Tubelite. Výsledkem je pevná lyže s vynikající dynamikou a nejlepším poměrem hmotnosti a výkonu v touringové kategorii. Speciální tvar zabraňuje ulpívání sněhu na povrchu lyže a díky profilu mountain rocker lyže při výstupu hladce proplouvá měkkým sněhem a při sjezdu vám poskytne potřebnou jistotu v jakýchkoli sněhových podmínkách.

Hlavní technologie

Bridge

Bridge

Technologie Bridge je unikátní konstrukcí, která snižuje hmotnost a zlepšuje jízdní výkon touringových lyží řady Adventure od Elanu. Ultratenký profil dřevěného jádra je po celé délce zpevněn tzv. můstkovými prvky, které zaručují torzní stabilitu a bezkonkurenční přenos sil na hrany.

Profil

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Profil Mountain Rocker se vyznačuje mírným profilem rocker na špičce a patce, což přispívá k lepšímu proplouvání lyže sněhem, snadnějšímu nasazení oblouku a všestrannému výkonu v různých sněhových podmínkách. Díky kombinaci s mírným profilem camber pod nohou zaručuje přesný výkon a stabilitu na upravených svazích.

Jádro

Dřevěné Jádro Tubelite

Dřevěné Jádro Tubelite

Konstrukce dřevěného jádra TubeLite využívá dvě extrémně lehké karbonové trubičky, které jsou vloženy do laminovaného dřevěného jádra. Tyto duté trubice o průměru 5 mm vedou po celé délce lyže a kopírují oblouk bočního vykrojení lyže. Přispívají k torzní stabilitě, silné odrazivosti a zároveň umožňují použít menší množství materiálu pro konstrukci jádra. Výsledkem jsou extrémně lehké, snadno ovladatelné a stabilní lyže.

Výztuže

Podložka CYA

Podložka CYA

Podložka CYA je součástka pro montáž vázání u řady lyží Adventure, která je kompatibilní se všemi typy vázání na trhu. Podložka je vyztužena aluminiem pro bezpečnou a spolehlivou montáž.

Laminát

Laminát
Výztuž z laminátu optimalizuje pružnost lyže a přispívá k její větší torzní tuhosti. Laminátová vlákna jsou umístěna buď pod, nebo nad jádrem lyže a zlepšují konstrukční strukturu lyže.

Výplně Vapor Tip

Výplně Vapor Tip

Vapor Tip jsou moderní kompozitní výplně vsazené do jádra lyže v oblasti špičky a patky. Snižují hmotnost lyže a tlumí vibrace, čímž výrazně zlepšují stabilitu a zaručují hladkou a plynulou jízdu i v nejnáročnějších podmínkách.

Hodnocení výrobku:

Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC