Ibex 84 Carbon XLT
Ibex 84 Carbon XLT
Ibex 84 Carbon XLT

Ibex 84 Carbon XLT

Skitoury w klasie premium

Model przeznaczony dla osób poszukujących najwyższej klasy sprzętu skitourowego. Ibex 84 Carbon XLT to model z górnej półki, który tak samo sprawnie porusza się w górę i w dół.
Poleć naszą stronę
708,29
POZIOM NARCIARSTWA
5-10/10 Średni Zaawansowany Ekspert
TEREN
4-9/10 Góra Dół
ZALECANE DŁUGOŚCI
-15/0cm

Nagrody

WorldSkitest.com Testnote 2018 sehr gut Red Dot Award 2017 Winner PLUS X AWARD - High Quality/Design/Functionality
Technical details
Długość (cm )
156
163
170
177
Promień (m )
Długość (cm )
156
17/16
163
18/17
170
19/18
177
20/19
Szerokość dziobów ( mm )
Długość (cm )
156
118
163
118
170
118
177
118
Szerokość tali ( mm )
Długość (cm )
156
84
163
84
170
84
177
84
Szerokość piętki ( mm )
Długość (cm )
156
103
163
103
170
103
177
103

 

Szczegółowy opis

Zdobywca nagrody ISPO Gold Winner. Ibex 84 Carbon XLT to najwyższej jakości sprzęt dla zapalonych miłośników skitouringu – bardzo lekki, wyposażony w nowoczesne te18ologie. Talia o szerokości 84 mm sprawia, że dobrze radzi sobie na stokach o dużej ekspozycji i nie zakopuje w puchu. Cechuje go niska waga i bardzo solidna konstrukcja, tak więc nie zawiedzie nawet w trudnych, zróżnicowanych warunkach. Narty, w których wykorzystaliśmy nowej generacji te18ologię Bridge Te18ology oraz rdzeń Tubelite Woodcore. Całość pokryta została warstwą wzmacniającą Carbon Powershell, dzięki której są lżejsze i bardziej dynamiczne. Specyficzny kształt zapobiega klejeniu się śniegu do dziobów nart, a profil mountain rocker sprawia, że podczas zjazdów, nie wymykają się spod kontroli, są łatwe w prowadzeniu i nie zakopują się w głębokim śniegu.

Core Technologies

Bridge

Bridge

Bridge technology to unikalny projekt redukujący wagę, a jednocześnie zwiększający wydajność nart. Ultracienki drewniany rdzeń wzmocniony jest wkładami mostkowymi na całej długości nart, zapewniając sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przenos sił do krawędzi nart.

Profile

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Profil Rocker Mountain to umiarkowane podniesienie dziobów i piętek nart w celu uzyskania lepszego efektu surfowania w głębokim śniegu, łatwiejszej inicjacji skrętów i wszech stronności w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z umiarkowanym camberem na odcinku pod butem, Moutain Rocker zapewnia również doskonałą precyzję i stabilność na maszynowo przygotowanych stokach.

Construction

Carbon Power Shell

Carbon Power Shell

Carbon Power Shell zapewnia sztywność w osi długiej narty przy tak lekkiej konstrukcji, co zapewnia wyjątkowe doznania podczas jazdy.

Core

Tubelite Wood Core

Tubelite Wood Core

Wykonane z superlekkich włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Reinforcement

Fiberglass

Fiberglass

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład elastyczności i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Wzmocnienia z włókna szklanego przyklejone jest do rdzenia od góry lub od dołu poprawiając strukturalną integralność nart.

Płyta CYA

Płyta CYA

Płyta CYA to mata mocująca wiązania w nartach serii Adventure, która jest kompatybilna ze wszystkimi wiązaniami handlowymi i jest wzmocniona aluminium w celu bezpiecznego montażu.

Vapor Tip Inserts

Vapor Tip Inserts

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu, materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Specjalne wkłady redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Ocena produktu:

Dane wprowadzane podczas procesu zamawiania i płatności są szyfrowane w technologii SSL. Osoby postronne nie widzą wprowadzonych przez Ciebie danych. Do bezpiecznej transmisji danych wykorzystujemy nowoczesną 128-bitową technologię szyfrowania.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC