ŠÍP

Image:ŠÍP
25. led, 2018 Autor: Martin Tekše
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Budík zvoní v 6,30. Je to hodinu a půl před tím, než Joe zapne lanovku. Rychle se umyji, sním ovesnou kaši , obléknu si lyžařské oblečení a skočím do auta. Kamarád bydlí hned za rohem. Jako obvykle má zpoždění, ale omlouvá to tím, že do půlnoci připravoval naše lyže. Ale pořád máme dost času na to, abychom zaparkovali přímo vedle dolní stanice lanovky a byli první na řadě, až se budeme cpát do lanovky. Deset minut jízdy vypadá jako věčnost a já se cítím jako malé děcko. Dal bych vlekařům cokoli, jen aby trochu zrychlili. Nahoře rychle zacvakneme vázání a míříme na šestisedačku, která nás vyveze na vrchol. Když tam dojedeme, zjistíme, že jsme sami. Pod námi se vine sněhová dálnice, na které budeme úplně sami. Tedy, aspoň tuto jízdu. Proto jsme museli vstávat tak brzy. Oba žijeme pro tento okamžik, kdy můžeme lyžovat na čerstvě upravených sjezdovkách a rychle přejíždět nádherné varhánky, které po sobě zanechávají rolby. Moje srdce plesá, když slyším zvuk lyží zařezávajících se do perfektně připraveného svahu a lyže drží. Samozřejmě toto vyžaduje správný pár lyží. Lyží, kterým můžete naprosto věřit, když cítíte, že hrany zabírají po celé délce lyže, cítíte jak se pod vámi dynamicky prohýbají a katapultují vás do dalšího oblouku. Jejich preciznost mi připomíná závodní formuli nebo vypuštěný šíp – nic ho nemůže zastavit v letu do středu terče. Lyže jako tyto se lehce vedou a poskytují skvělou zpětnou vazbu. Vypadá to, jako by popíraly fyzikální zákony. Hrany pevně drží a je jedno, jak moc se opřete do oblouku.

Jistota, kterou lyže Elan SLX nabývají, pochází z technologie Arrow – vrstva titanalu tvarovaná do tvaru šípu kombinovaná s podložkou z karbonových vláken. Titanalový šíp je umístěn přímo nad dřevěným jádrem. Jeho hlavní funkcí je současně a rovnoměrně rozdělovat energii po celé délce hrany, která umožní dobré držení i na nejtvrdším povrchu. Složitý tvar titanalové výztuže zaručuje dokonalou přesnost, která se projeví díky vysoké rychlosti, poskytne lyžím vynikající kontrolu a jedinečnou schopnost vedení oblouku. Karbonová podložka funguje v obloucích jako zesilovač energie, technologie pracují ruku v ruce tak, aby podpořily pohyb lyžaře. Lyže Elan SLX je nejlepší volbou pro náročné lyžaře, kteří požadují dokonalé vybavení. I když byly tyto lyže vyvinuty pro závody, jezdit na nich můžete celý den. Jejich největší přednosti jsou spojeny s velkým pohodlím, díky kterému se lyžař tak rychle neunaví. Lyže Elan SLX je lyže zaměřená na slalom. Její rádius mezi 11,5 a 14 metry vám dovolí udělat krátký, aktivní a svižný oblouk. Lyžaři, kteří upřednostňují delší oblouky, by se měli spíš zaměřit na verzi pro obří slalom – Elan GSX. Obřáková sestra lyží SLX je nabízena ve větších délkách a dovolí větší rádius.

Elan Precision SLX skis

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC