AUTO Big Red

Image:AUTO Big Red
16. dub, 2018 Autor: Glen Plake
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Během posledních let jsme měli mnoho různých náklaďáků, obytných přívěsů a karavanů, které jsme používali na různé cesty, propagační akce a/nebo jako náš obytný prostor. Původním cílem pro pořízení takového vybavení byla naše svatební cesta, na níž jsme v Americe během 68 dní lyžovali v 50 lyžařských střediscích a najeli přes 20 tisíc kilometrů. Lyžovali jsme jenom v malých střediscích východně od hranice úmoří – některé byly jen ve výšce 40 m. Ze středozápadu k severovýchodu a pak na jih – tato naše expedice “DownHome Tour” byla opravdovým dobrodružstvím. S Kimberly jsme si užívali svobody pohybu se vším všudy, a také možnost být doma ve svém místo cestování od hotelu k hotelu. Možnost jíst doma uvařená jídla a nemuset pořád balit je opravdu skvělá vymoženost, pokud jste tak hodně na cestách, jako my. Od naší první tour jsme absolvovali dalších 7 DownHome cest.

Takže jedno vozidlo následovalo další, různá provedení. Na rozdíl od letního kempování a ježdění s obytným vozem přináší to zimní mnoho dalších věcí, které je potřeba zohlednit. Náš truck není žádný párty vůz, je to náš domov na kolečkách. Normální vybavení vozu – topení, voda, člun není určeno pro teploty pod bodem mrazu, hurikány nebo několikametrovou sněhovou pokrývku. Potřebovali jsme také použitelný skladovací prostor a sušárnu. Truck Freightliner s názvem Big Red byl vyroben na zakázku a zohledňoval naše potřeby. Několikastupňový vytápěcí systém, prostor na lyže, hliníková konstrukce odolávající bouřím, izolační nemrznoucí vodní systém, skladovací prostory navíc, plně vybavená kuchyně a koupelna. Je postaven na podvozku středně těžkého tahače s motorem Cummins 8,3 l, s hnacím ústrojím Allison, má vcelku nízkou spotřebu i přesto, že se jedná o náklaďák a zároveň náš domov na cestách.Když jsme se rozhodli koupit a nechat si postavit takový vůz, mysleli jsme na americké hory a náš příjezd k nim. Máme tady hodně překrásných míst na lyžování a horských oblastí, ale jenom málo opravdu velkých středisek. Ovšem u nich vlastnit nějakou nemovitost je opravdu nákladná záležitost.


Auto Big Red nám umožní zastavit tam, kde chceme pracovat, hrát, kde jsou dobré sněhové podmínky a kde se můžeme věnovat i dalším aktivitám. Používáme ho i v létě, je nám v něm velmi příjemně a cítíme se v něm jako doma. Což je vtipné i vzhledem ke grafice na autě – někdy máme pocit, že jsme jako cirkusový vůz! Auto Big Red už máme více než 10 let a určitě ještě dlouho vydrží. Máme ho moc rádi!

SKI ya on the road, Glen and Kimberly

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC