BANDA ZTRACENÝCH EXISTENCÍ

Image:BANDA ZTRACENÝCH EXISTENCÍ
13. bře, 2018 Autor: Martin Tekše
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Skicross je jednou z nejzajímavějších a nejzábavnějších disciplín lyžařského sportu, a to v mnoha ohledech. Ano, jsou tam vyzývavé skoky, velké zatáčky, předjíždění a taktické manévry, ale je tam ještě něco navíc. Sportovci jsou zde opravdovými hvězdami a každý z nich by mohl vyprávět velký příběh. Přítomnost značky Elan ve skicrossu je udržována silným týmem, který tvoří sportovci z celého světa. Někteří z nich přišli z alpských disciplín, jiní se specializovali na tuto unikátní formu gladiátorského lyžování již od začátku. Pocházejí ze všech koutů světa, mluví slovinsky, anglicky, francouzsky, rusky… Vytvářejí pestrobarevnou skupinu, která vyváží název slovinské značky lyží do světa. Jejich úspěchy v závodech dokládá fakt, že o dobré umístění bojují často tři nebo čtyři na lyžích Elan v zářivě zelené barvě v jedné jízdě.

Kevin Drury, Filip Flisar, Brady Leman, Brittany Phelan, Kelsey Serwa, Terence Tchiknavorian a další jsou především lyžaři. Lyžařská zručnost každého z nich je výsledkem zajímavé osobnosti spojené s talentem, znalostmi a koníčky, které sahají daleko za hranice zasněžených sjezdovek.

Picture of Kevin Drury

KEVIN DRURY

Rytíř fantazie

“Strašně rád jsem venku na horách. A ze všeho nejvíc miluju sporty. Když jsem byl mladý, hrál jsem všechno možné. Byl jsem závodním tenistou, hrál jsem hokej, fotbal, rugby, badminton, squash a jezdil jsem na kole…”, říká Kevin Drury. Kanaďan je členem skicrossového týmu Elan již několik let. “Pořád ještě na jaře a na podzim hraju hokej a v létě fotbal a squash. Ale úplně nejvíc jezdím na kole. Když jsem na východě Kanady, zůstávám věrný silničnímu kolu, ale během léta ve Whistleru spíš jezdím na enduru. Jízda na kole je velmi podobná lyžování. Musíte si vybrat správnou trasu, reagovat na hrboly a skoky a vše další, co vám přijde do cesty”. Kevinova posedlost sporty pravděpodobně pochází od jeho otce, který i ve svých šedesáti téměř každý den lyžuje a v létě jezdí na horském kole. Kevin má také zajímavý vkus týkající se knih a filmů. Je velkým fanouškem fantasy literatury. “ Mám velmi aktivní fantazii. Když dobrá fantasy kniha vytvoří úžasný nový svět, moje mysl je tam, jsem tím úplně pohlcen. Mými nejoblíbenějšími filmy jsou bondovky a Jason Bourne,” říká Drury, který rovněž už 11 let hraje na saxofon. Když se ho zeptáte na nejoblíbenější místo na zeměkouli, odpoví vám bez rozpaků. “Whistler! To je pro mě ideální místo, máte tam všechno hned za dveřmi, lyžování v zimě, v létě ježdění na kole.”

Picture of Filip Flisar

FILIP FLISAR

Divoký chlapec

“Když jsem se narodil, byl jsem velmi divoký a někde hluboko uvnitř stále jsem. Velmi rád objevuji nové věci, vyhledávám rychlost a testuji své limity,” shrnuje Filip Flisar. Jeho úspěchy zahrnují titul mistra světa, celkového vítěze světového poháru a sedmi vítězství v závodech světového poháru. Tento třicátník ze slovinského Mariboru je jednou z nejrozpoznatelnější osobností v celém skicrossovém cirkusu. Je více než pěknou tvářičkou se záviděníhodnými fousy. Po sezóně se přemění do závodníka na dvou kolech. Filip se cítí jako doma nejen na lyžích, ale i na kole BMX, na horském kole nebo dirtbiku a dobrý je rovněž i na čtyřech kolech – ať už je to skateboard nebo auto. “Samozřejmě, že lyžování je u mně stále číslem jedna a olympiáda je tady. Musím si tam udělat ještě pár výsledků,” říká a pokračuje: “K mým zájmům taky patří hudba, zbožňuju objevování nových míst a vaření podle receptů mé přítelkyně.” Filip je dobrodruh, ale také perfekcionista. “Mám neustálou motivaci pro stálý vývoj. Ve sportu i v životě obecně. Vždycky vím, že se věci můžou udělat ještě líp.” Je přímý a upřímný …. Proto pro něj není problém přiznat, že v poslední době četl spíše na internetu a ne tolik knih. O sledování filmů si myslí, že je to ztráta času. To dává smysl, protože je aktivním typem člověka a vždy na cestě za novými dobrodružstvími. V létě tráví Filip čas na Jadranu, ale má taky hodně rád západ USA a vinice kolem jeho rodného města Maribor.

Picture of Kelsey Serwa

KELSEY SERWA

Volné kalhoty

Kelsey Serwa je jednou z nejlepších skicrossových závodnic posledních deseti let. Seznam jejích úspěchů je dlouhý: dvakrát zvítězila na hrách X Games, stala se mistryní světa, získala stříbrnou olympijskou medaili, vyhrála osm závodů světového poháru. Kelsey je šťastná povaha, vždycky připravena se zasmát a užít si legraci: “Užívám si nové zážitky a sdílím je s mými blízkými přáteli. Na druhou stranu pracuji tvrdě a věnuji se velmi nadšeně věcem, do kterých se pustím. Navzdory tomu, že je v lyžování tak úspěšná, je lyžování pouze jedna část z jejího bohatého a pestrého života. Studuje obor Lidská kinetika na univerzitě v Britské Kolumbii a chce se posléze stát fyzioterapeutkou. Kromě lyžování má ráda běžky, turistiku, surfování a jógu. “Chci si užívat to, co dělám. Jsem docela soutěživá, a tak chci být vždy nejlepší ve všem, čemu se věnuji. Někdy se přistihnu, že se vzdaluji pocitu spokojenosti a soustředím se více na dokonalost, ale ne na dlouho.” Kelsey je zvláštní a citlivá osoba. Její osobnost se odráží i v jejím rozmanitém hudebním vkusu, který sahá od klasiky, jako jsou Beatles a Led Zeppelin, až po tropical dance a country hudbu. Její knihovna je aktuálně obsazena studijní literaturou. A málem bychom zapomněli. Kelsey je také známá pro své “Ujeté cvičební středy”, soubor zvláštních a zázračných cvičení, která provozuje spolu se svou kamarádkou a týmovou kolegyní Brittany Phelan. Kelsey je rovněž instagramovou reportérkou firmy Elan.

Picture of Brady Leman

BRADY LEMAN

Rybář

Brady Leman je typický Kanaďan – pohodář, srandista, přirozený a upřímný. “Vždy jsem chtěl zažívat dobrodružství a zkoušet nové věci. Počkat, to zní jako ze seznamovacího profilu. Umím být značně urputný. Beru tréninky velmi vážně, mám od sebe velká očekávání a pracuji velmi tvrdě, abych tato očekávání splnil…”, říká vítěz čtyř závodů světového poháru, který také zvládne najít si čas na studium ekonomie i přes svůj nabitý tréninkový program. Je naprosto univerzálním sportovcem. Kromě lyžování se věnuje jízdě na horských kolech, golfu, horské turistice a rybaření. “Strašně rád jsem venku, v přírodě. Tréninky a závody mi zaberou hodně času a hodně je prožívám, že opravdu někdy potřebuji odpočinek od závodního stresu a hledám změnu u svých koníčků. Na seznamu má speciální místo rybaření a zvláštní kouzlo má pro mě chytání lososů. Naučíte se při tom trpělivosti a obětavosti. Tyto vlastnosti jsou velmi důležité nejen v lyžování, ale obecně v životě.” Žít přirozeně je hlavní součást Lemanovy životní filozofie. “Musíte dělat věci, které milujete, a užívat si zábavu na maximum. Jsem šťastný, že jsem mohl přeměnit dětské sny o tom, že budu profesionálním lyžařem, ve skutečnost. Dává mi to taky skvělou příležitost, abych si užil své mimolyžařské koníčky,” říká Brady, který poslouchá country hudbu, čte klasické romány, dívá se rád na komedie i akční filmy a užívá si také cestování.

Picture of Brittany Phelan

BRITTANY PHELAN

Jezdí na horském kole

Ještě před pár lety závodila Brittany Phelan mezi slalomovými a obřákovými brankami. Teď dává přednost tomu, aby se podělila o trať se třemi dalšími dívkami během skicrossových závodů. “Obecně vzato jsem šťastný člověk, vždycky zkouším a dělám věci, díky kterým si můžu užívat život. Do toho lyžování perfektně pasuje,” říká 26letá závodnice z Mont Tremblant v kanadské provincii Quebec. Když nelyžuje, závodí na horských kolech: “Je těžké říct, který sport mám raději. Podobné pocity zažívám při jízdě na kole i při lyžování, takže dlouhé letní měsíce mezi lyžařskými kempy mi utečou mnohem rychleji, když můžu být venku a jezdit na kole. Když nelyžuju, jezdím na kole každý den.” Když se zeptáme na její osobní filozofii, vzpomíná na své dětství. “Od svých 4 let se chci dostat na olympijské hry a být nejlepší lyžařkou na světě. Poté, co jsem závodila ve sjezdovém lyžování na hrách v Soči, mám nyní větší sny do budoucna. Chtěla bych se kvalifikovat na další dvě olympiády a bojovat o medailová umístění,” jistě prohlašuje Kanaďanka. Jejím nejoblíbenějším muzikantem je Michael Jackson, má ráda knihy Harryho Pottera a jejím nejoblíbenějším místem na zemi je Whistler v Britské Kolumbii, ačkoli sama pochází z východní Kanady. Jedině od opravdové Kanaďanky se očekává, že bude umísťovat na Instagram vtipná videa z “Ujetých cvičebních střed”, kde cvičí se svou týmovou kolegyní Kelsey Serwou.

Picture of Terence Tchiknavorian

TERENCE TCHIKNAVORIAN

Osamělý vlk

Terence Tchiknavorian se narodil ve starodávném papežském městě Avignon, ale žil v Grenoblu na upatí francouzských Alp. “Tchik” je specifický chlap. “Na jednu stranu jsem poměrně osamělý, na druhou se rád potkávám s lidmi, kteří se zajímají o podobné věci a jsou nadšení jako já,” říká o sobě. Tento 26letý sportovec žije sporty: “Dělám hodně sportů a pořád. Když nelyžuju, jezdím na skateboardu, na kole nebo surfuju…” Terence taky velmi rád cestuje po světě a každý rok si na to bere tři týdny dovolené. Hrozně rád spojuje cestování se sportováním, a proto často cestuje na pobřeží Indického oceánu za surfováním. Srí Lanka a Indonésie jsou jeho vysněné destinace. “Tato část roku je pro mě velmi důležitá. Sezóna je velmi dlouhá a plná tréninků a závodů, takže si potřebuji od toho odpočinout a odreagovat se. Cestování na daleká místa u mně funguje nejlépe, můžu tak zapomenout na všední život.” V zimě spíše zůstává blízko zasněžených hor. Tak jako ostatní vidí Terence zábavu a radost jako hlavní esenci života: “Najít radost není vždy jednoduché. Podaří se mi to, když se soustředím na svá přání a odevzdám ze sebe to nejlepší,” dodává Terence, který dává přednost elektronické hudbě, rapu a akčním filmům. Také říká, že ten samý film může vidět i desetkrát.

See whole Elan Ski Cross team here.

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC