ČLENKY W STUDIA

Image:ČLENKY W STUDIA
25. pro, 2017 Autor: Elan
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Téměř před 15 lety dal Elan dohromady tým talentovaných žen z celého světa, které poskytly své odborné znalosti k tomu, aby mohly být vyvinuty a vytvořeny dámské modely lyží Elan. Skupina s názvem “W Studio” vedená Melanjou Šober, vedoucí oddělení vývoje produktů, se podílela na celém procesu – od konceptu až po výrobu. Členky W Studia se podělí o své příběhy, názory a nadšení pro lyžování a design lyží. .

 


MELANJA ŠOBER
Melanja vyrostla ve slovinském Mariboru, kousek od sjezdovky, kde se jezdí závody Světového poháru. Její rodiče ji jako náruživí lyžaři přivedli k lyžování už ve třetím roce života. Díky tomu, že jejím domovským lyžařským areálem byl Maribor známý svými lyžařskými závody, inspirovalo to i šestiletou dívku Melanji. Mnoho let závodila a byla také ambasadorkou firmy Elan. Po závodní kariéře Melanja cestovala po celém světě a pracovala v několika lyžařských rezortech. Před sedmi lety přešla od cestování a lyžování k vývoji a výrobě lyží. Začala pracovat pro Elan na pozici jako produktový manažer pro dámskou řadu lyží. Dnes vede oddělení vývoje produktů a zodpovídá za celkový strategický management a vývoj produktových řad. Také koordinuje akce Elanu a další iniciativy související s produkty firmy Elan. Jako zakládající členka přispívá svými nápady do W Studia již 15 let.

 

JULIETTE WILLMANN
Juliette se narodila na jihu Francie v Marseille a vyrostla jižně od Alp v Barcelonnette. Začala lyžovat ve 2,5 letech se svými rodiči v Pra Loup, který považuje za svůj domovský areál. Její otec je lyžařský trenér, v současnosti působí ve francouzské ženské reprezentaci. Její matka je lyžařskou instruktorkou v Barcelonnette. Juliette závodila 10 let, dva roky startovala v závodech FIS. Před čtyřmi lety, ve věku 17 let, se zúčastnila své první freeridové soutěže a v roce 2015 absolvovala svůj první start ve Freeride World Qualifier. Hned další rok skončila v evropské soutěži Freeride World Qualifier druhá. Poté, co se zotavila ze svého zranění kolene, si dala od freeridových závodů přestávku, ale stále dělá reklamu svým sponzorům - Elan, Mammut, Uvex, Pra Loup a Crosscall. V současné době studuje univerzitu v Annecy, kde dokončuje poslední ročník studia marketingu a komunikace.

 

KRISTA CRABTREE
Krista vyrostla ve White Mountains a v krajině jezer kolem New Hampshiru. Každý zimní víkend lyžovala, v létě jezdila na vodních lyžích, hrála tenis nebo chodila na túry. Protože její rodiče závodili v seriálu masters, bylo pro ni naprosto přirozené závodit také. Byla členem závodního týmu lyžařů na Bates College a trénovala juniorské závodníky. Po ukončení studií trénovala v lyžařském klubu ve Vailu v Coloradu a učila na lyžařské akademii tamtéž. Později studovala na univerzitě Kolorado a zde získala titul MA v oboru kreativní psaní. Ve stejné době trénovala závodní lyžaře a byla na stáži ve SKI Magazínu. Následně tam byla zaměstnaná jako redaktorka, na starosti měla módu, vybavení a instruktáž, a také se zúčastňovala lyžařských testů dámských modelů v rámci SKI Magazínu. Od roku 2006 je Krista na volné noze, ve Vailu pořádá testování dámských lyží s názvem She Skis a řídí dámský program ve středisku Eldora Mountain Resort. Zúčastnila se velké řady testování, publikovala články v mnoha webových magazínech. V současnosti vede ve Vailu dámské lyžařské kempy Her Turn a organizuje Skadi Vail, největší spotřebitelské testování lyží v USA, kterého se zúčastňuje i Elan.

 

ANA PIŠOT
Ana se narodila ve slovinském Koperu na pobřeží Jaderského moře. Její otec – Rado Pišot, je zkoušející lyžařských instruktorů a zároveň autorem knihy s názvem “Skiing is Game” (Lyžování je hra). Tu napsal spolu s Ronem Kippem, manažerem pro vzdělávání v alpském lyžování pro americkou lyžařskou reprezentaci. Anina matka byla závodní lyžařkou a s Aniným otcem se potkala během jedné instruktorské zkoušky. Ana poprvé lyžovala ve dvou letech ve Forni di Sopra v Itálii. V brzkém věku se stala lyžařskou instruktorkou nejvyšší úrovně a jako instruktorka působila v Itálii, Rakousku, Austrálii a ve Slovinsku. Se svou matkou prováděla průzkum o lyžování v různých kulturách. K W Studiu se přidala po setkání s Melanjí Šober, vedoucí oddělení vývoje produktů u firmy Elan, na akci Interski v Srbsku, kterou spoluorganizoval Anin otec.

 

MJ CARROLL
MJ vyrostla v Durango, v koloradských horách San Juan. Lyžovat se učila na kopci Chapman dva bloky od svého domu. Na tento kopec s nočním lyžováním jezdila MJ často se svým otcem a rozvíjela zde svou vášeň pro freeskiing. Navštěvovala koloradskou univerzitu v Boulderu, kde studovala žurnalistiku. Pracovala pro PR agenturu v Durango, poté se přestěhovala do Jackson Hole ve Wyomingu, kde pilovala své lyžařské schopnosti ve volném terénu v pohoří Teton. Spolupracovala s PR agenturou Verde a stala se account manžerkou u několika lyžařských firem. V současné době pracuje na volné noze jako marketingový a PR konzultant pro outdoorový a lyžařský průmysl. Od prosince 2016 spolupracuje s firmou Elan v oblasti PR i jako členka W Studia.

 

ŽANA VLAISAVLJEVIČ
Žana se narodila ve slovinském Mariboru. Žila 10 minut od malého lyžařského areálu. Začala lyžovat se svým otcem, když jí byly tři roky. Její otec byl vášnivým rekreačním lyžařem. Když bylo Žaně šest let, přestěhovala se díky svému otci diplomatovi i s celou rodinou do Londýna. Zde rozvíjela svou vášeň pro tenis. Když se vrátila do Slovinska, tehdy ještě součásti bývalé Jugoslávie, soutěžila na evropských tenisových turnajích a zahrála si dokonce na americkém Orange Bowl, mezinárodním juniorském turnaji, kde hrála proti Anně Kurnikovové. Poté Žana dostala tenisové stipendium na škole Texas Tech. Ve druhém ročníku přešla na UCLA (Kalifornská univerzita). Po zranění přestala hrát tenis, ale dokončila studium na UCLA a titul Masters v oboru strategické PR získala na USC (Univerzita Jižní Kalifornie). Se svým manželem spoluvlastní reklamní agenturu. Spolu mají také dvě dcery, Elu, která hraje velmi ráda volejbal, a Milu, která se nadchla pro lyžování.

 

 

SONNIA HÖFFKEN
Sonnia se narodila a vyrostla v Mnichově, kde se mnoho dětí věnuje lyžování. Po absolvování univerzity začala pracovat v PR a reklamě a veškerý svůj volný čas trávila ve francouzských Alpách. Ale něco jí tam pořád chybělo: více lyžování! Tak se rozhodla strávit “jenom jednu sezónu” ve Val d´Isère předtím, než začne “skutečný život”. Ta nejlepší věc, kterou kdy Sonnia udělala bylo, že strávila několik zimních sezón ve francouzských a švýcarských Alpách. V roce 2002 začala s intenzivním tréninkem na učitelku jógy. V roce 2003 založila v Mnichově studio jógy “Call-a-Yogi”. V roce 2006 spojila jógu s lyžováním a založila program s názvem “SkiYo – feel the flow!”. Zde Sonnia nejen že spojuje své dvě velké vášně – lyžování a jógu, ale také současně studuje sporty, fyziologii, psychologii, zdravovědu a rekreaci. V roce 2009 se stala členkou elanové “rodiny”, lyžuje a dělá reklamu lyžím Elan u velké skupiny svých zákazníků v Alpách.

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC