LEGENDA

Image:LEGENDA
12. pro, 2017 Autor: Elan
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Glen Plake je skutečný lyžařský guru – kdo jiný by začal alpskými disciplínami, pokračoval přes freestyle k jízdě v boulích, aby se odtud vydal ještě dál. Jeho osobnost je skoro stejně pestrá a rozmanitá jako jeho lyžařská kariéra a Plake se vzpírá snadnému zařazení do jakýchkoli zavedených škatulek. Je plně certifikovaný (L3DT) lyžařský instruktor organizace Professional Ski Instructors of America, horský vůdce u American Mountain Guides Association a všestranný sportovec vrcholové úrovně.

Sportovní televizní stanice ESPN Glena Plakea označila za významného průkopníka extrémních sportů, který otevřel dveře i mnoha sportovním hrdinům dneška. V roce 2011 byl Glen uveden do Americké národní lyžařské síně slávy jako člen „ročníku 2010“, čímž se jednou provždy nesmazatelně zapsal do dějin lyžování. Tato lyžařská legenda si v podstatě sama vytvořila svou vlastní disciplínu – a to dokonce disciplín hned několik! V jeho pojetí lyžování se tak v jedinečné kombinaci spojují adrenalin, umění, kreativita, představivost, alpská klasika, hlasitý punk a především jeho nenapodobitelné legrácky a kousky. Poznávacím znamením tohoto punk rockera lyžařského světa zůstává už přes čtvrt století nepřehlédnutelný kohout na hlavě. Jako první se na lyžích pustil do předtím nepoznaných terénů, a tak objevil nová místa i zvyky. Na lyžích poznal tolik různých míst, že se o tom většině lyžařů ani nesní: Skalnaté hory, Alpy, Himaláje, Andy, aljašské pohoří Chugach, Hokkaidó… Glena znají všude a má přátele po celém světě. Se svou ženou Kimberly žijí jako nomádi na lyžích: neustále na cestách a podle ročního období střídavě pobývají buď doma v Nevadě, nebo ve svém bytě ve francouzském Chamonix.

Posledních deset let se Glenovou vyvolenou značkou lyží stal Elan, proto často navštěvuje i náš závod ve Slovinsku. Glen ale nelyžuje jen na sněhu, je také šampionem ve vodním lyžování – ve slalomu i maratonských závodech na vodních lyžích „v rychlosti nad 100 mil v hodině“. Vyhrál i spoustu offroadových rallye, včetně Baja 1000 a 500, projel Dakarskou rallye a povedlo se mu dokončit vytrvalostní cyklistický závod 508. Glen nedávno také založil nadaci RG 2 na podporu lyžování v rozvojových zemích Nepálu, Ekvádoru, Peru a dalších zemích sdružených ve Spolku horských průvodců (IFMGA), kde se zájemci o profesi horského průvodce učí lyžařským dovednostem, které jim v další kariéře umožní jezdit rychleji, bezpečněji a získat tak náležité sebevědomí k výkonu jejich profesionální dráhy.

Glen Plake patří k nejvýraznějším lyžařským postavám na světě a slouží jako živoucí důkaz toho, že lyžování znamená představivost bez hranic i hlubokou osobní filozofii. O Glenovi byla natočena spousta filmů, které se takřka bez výjimky staly ve volnomyšlenkářských lyžařských kruzích globálními hity.

Glen Plake je prostě žijící legenda.

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC