Zwroty

Jak odesłać towar?

Jeśli chcesz odesłać towar, masz kilka możliwości.

 • Należy pamiętać, by zasadniczo odsyłać towar na adres, z którego został wysłany do klienta. Towar można odesłać także do Arendicom GmbH, Ziegeleistr. 12, 82327 Tutzing.
 • Obsługa zwrotów na portalu e-shop-direct.com
  • Na naszej stronie internetowej można skorzystać z procedury umożliwiającej szybki i wygodny zwrot towaru. Tutaj możesz przejść do sekcji Obsługa zwrotów.
  • Możesz także skontaktować się z Działem obsługi klienta, który pomoże Ci w zwróceniu towaru:
   • +49 (0)8158 / 454 38 62
  • Usługa oddzwaniania: Z przyjemnością do Ciebie oddzwonimy. Kliknij poniższy link, a oddzwonimy do Ciebie: Prośba o oddzwonienie
 • W przypadku reklamacji prosimy o bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, który przesłał Ci towar. Aby sprawdzić, od którego sprzedawcy otrzymałeś towar, zaloguj się w portalu e-shop-direct.com i przejdź do sfinalizowanych zleceń. Znajdziesz tam dane kontaktowe sprzedawcy, który dostarczył towar i który jednocześnie oferuje usługi serwisowe dla tego towaru. Zasadniczo każdy autoryzowany sprzedawca marki, której produkt chcesz zareklamować, oferuje serwis na miejscu. Nie jest on jednak zobowiązany prawnie do świadczenia takiej usługi wobec Ciebie. Obowiązek rozpatrzenia reklamacji ma tylko sprzedawca. W naszym przypadku jest to nasza firma we współpracy ze sprzedawcą, który dostarczył Ci towar. Tutaj możesz zalogować się do historii zleceń: Logowanie klienta

Odbiór przez firmę UPS

 • Z przyjemnością zlecimy odbiór towaru. W ciągu maksymalnie 21 dni od daty otrzymania towaru towar możesz zwrócić. Aby zlecić odbiór towaru firmie UPS, wypełnij zlecenie odbioru na swoim koncie klienta. Tutaj możesz przejść do sekcji Logowanie klienta.

Zwrot pieniędzy

 • Jeśli w ustawowym terminie (por. Informacje o prawie do odstąpienia) odstąpisz od umowy kupna lub w ciągu 21 dni skorzystasz z prawa do zwrotu towaru, niezwłocznie po otrzymaniu odesłanego towaru otrzymasz zwrot pieniędzy.

Dokąd odesłać towar?

 • Wszystkie przesyłki z towarem należy zawsze odsyłać na adres, z którego towar został wysłany do klienta. Z reguły jest to adres sprzedawcy, który dostarczył Ci towar. Aby sprawdzić, od którego sprzedawcy otrzymałeś towar, zaloguj się do swojego konta klienta i przejdź do historii zleceń. Tam znajdziesz wszystkie dane. Alternatywnie możesz przesłać towar także do Arendicom GmbH, Ziegeleistr. 12, 82327 Tutzing. Zwrot towaru będzie szybki i wygodny, jeśli będziesz postępować zgodnie z procedurą zwrotu. Tutaj możesz przejść do sekcji Logowanie klienta.

Prawo do zwrotu w ciągu 21 dni

 • Niezależnie od ustawowego prawa do odstąpienia od umowy, klient może między 15. a 21. dniem od daty otrzymania przesyłki zwrócić cały towar lub poszczególne artykuły dostawcy, któremu zleciliśmy dostarczenie towaru. Artykuły muszą być nieużywane i nie mogą być uszkodzone. Towar zafoliowany lub zapieczętowany można zwrócić tylko wtedy, gdy folia lub pieczęć są nieuszkodzone. Prawo do zwrotu nie obowiązuje ponadto w przypadku towarów, które zostały wyprodukowane zgodnie z instrukcjami klienta lub które są jednoznacznie przystosowane do osobistych potrzeb klienta, lub z uwagi na właściwości nie nadają się do odesłania.
 • Klient odsyła towar do dostawcy na własny koszt i na własne ryzyko. Nazwę i adres dostawcy przekazujemy klientowi najpóźniej w chwili zawarcia umowy. W celu zwrócenia towaru klient może skorzystać z naszej usługi internetowej obsługi zwrotów.
 • Jeśli klient skorzysta z prawa do zwrotu, o którym mowa w punkcie. IV.1 tych OWH, zwracamy klientowi kwotę, którą zapłacił za zwrócony towar. Nie zwracamy kosztów przesyłki, które poniósł klient.
 • Powyższe postanowienia na naruszają ustawowych praw klienta, zwłaszcza ustawowego prawa do odstąpienia od umowy zgodnie z punktem III tych OWH oraz do ewent. roszczeń z tytułu wad.
 
Dane wprowadzane podczas procesu zamawiania i płatności są szyfrowane w technologii SSL. Osoby postronne nie widzą wprowadzonych przez Ciebie danych. Do bezpiecznej transmisji danych wykorzystujemy nowoczesną 128-bitową technologię szyfrowania.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC