AUTO Big Red

Image:AUTO Big Red
16. Apr, 2018 Autor: Glen Plake
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Během posledních let jsme měli mnoho různých náklaďáků, obytných přívěsů a karavanů, které jsme používali na různé cesty, propagační akce a/nebo jako náš obytný prostor. Původním cílem pro pořízení takového vybavení byla naše svatební cesta, na níž jsme v Americe během 68 dní lyžovali v 50 lyžařských střediscích a najeli přes 20 tisíc kilometrů. Lyžovali jsme jenom v malých střediscích východně od hranice úmoří – některé byly jen ve výšce 40 m. Ze středozápadu k severovýchodu a pak na jih – tato naše expedice “DownHome Tour” byla opravdovým dobrodružstvím. S Kimberly jsme si užívali svobody pohybu se vším všudy, a také možnost být doma ve svém místo cestování od hotelu k hotelu. Možnost jíst doma uvařená jídla a nemuset pořád balit je opravdu skvělá vymoženost, pokud jste tak hodně na cestách, jako my. Od naší první tour jsme absolvovali dalších 7 DownHome cest.

Takže jedno vozidlo následovalo další, různá provedení. Na rozdíl od letního kempování a ježdění s obytným vozem přináší to zimní mnoho dalších věcí, které je potřeba zohlednit. Náš truck není žádný párty vůz, je to náš domov na kolečkách. Normální vybavení vozu – topení, voda, člun není určeno pro teploty pod bodem mrazu, hurikány nebo několikametrovou sněhovou pokrývku. Potřebovali jsme také použitelný skladovací prostor a sušárnu. Truck Freightliner s názvem Big Red byl vyroben na zakázku a zohledňoval naše potřeby. Několikastupňový vytápěcí systém, prostor na lyže, hliníková konstrukce odolávající bouřím, izolační nemrznoucí vodní systém, skladovací prostory navíc, plně vybavená kuchyně a koupelna. Je postaven na podvozku středně těžkého tahače s motorem Cummins 8,3 l, s hnacím ústrojím Allison, má vcelku nízkou spotřebu i přesto, že se jedná o náklaďák a zároveň náš domov na cestách.Když jsme se rozhodli koupit a nechat si postavit takový vůz, mysleli jsme na americké hory a náš příjezd k nim. Máme tady hodně překrásných míst na lyžování a horských oblastí, ale jenom málo opravdu velkých středisek. Ovšem u nich vlastnit nějakou nemovitost je opravdu nákladná záležitost.


Auto Big Red nám umožní zastavit tam, kde chceme pracovat, hrát, kde jsou dobré sněhové podmínky a kde se můžeme věnovat i dalším aktivitám. Používáme ho i v létě, je nám v něm velmi příjemně a cítíme se v něm jako doma. Což je vtipné i vzhledem ke grafice na autě – někdy máme pocit, že jsme jako cirkusový vůz! Auto Big Red už máme více než 10 let a určitě ještě dlouho vydrží. Máme ho moc rádi!

SKI ya on the road, Glen and Kimberly

ženský princip
07. Dec, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Vyhrajte s ELANEM 2018
31. Oct, 2018 | Elan

Vyhrajte s ELANEM 2018

Zapojte se do soutěže o 40 atraktivních cen!

Více informací
Rok plný ocenění
19. Sep, 2018 | Elan

Rok plný ocenění

Rok 2018 byl pro výrobky značky Elan velmi dobrý. Lyže Elan získaly po celém světě téměř 50 významných ocenění.

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
The entering of personal data during the order and payment procedures is being secured by an SSL-encryption. Outsiders are unable to view the data you enter, since we use a modern 128-bit-technology to provide a secure Transmission.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC