Ibex 84 Carbon
Ibex 84 Carbon
Ibex 84 Carbon

Ibex 84 Carbon

Uniwersalne skitoury

Ibex 84 Carbon to najwyższej jakości model wyposażony w nowoczesne te18ologie. Lekkie i szybkie w trakcie podchodzenia, stabilne i przewidywalne podczas zjazdów. Uniwersalne skitoury cieszące się ogromnym zainteresowaniem miłośników dreptania po górach.
Poleć naszą stronę
499,95

W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair

Free delivery and return for all orders over 75€. All orders have 21 days payback guarantee.
POZIOM NARCIARSTWA
4-9/10 Średni Zaawansowany Ekspert
TEREN
4-9/10 Góra Dół
ZALECANE DŁUGOŚCI
-15/0cm

Nagrody

WorldSkitest.com Testnote 2018 gut Backcountry MAGAZINE - Editor's choice 2018
Technical details
Waga ( g/ski )
Długość (cm )
5
5
5
5

 

Szczegółowy opis

Gdy góry są Waszym drugim domem i poszukujecie sprzętu, który tak samo dobrze sprawdza się w trakcie podejść i zjazdów, mamy coś optymalnego – Ibex 84 Carbon, czyli uniwersalne i wszechstronne narty skitourowe. Niech nie zwiedzie Was ich niska waga, bowiem narty pewnie poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. To model dla zapalonych amatorów skitouringu, w konstrukcji którego zastosowaliśmy nowej generacji te18ologię Bridge Te18ology i rdzeń Tubelite Woodcore. W efekcie udało nam się stworzyć solidne, sprężyste narty – lekkie, lecz świetnie jeżdżące. Mówiąc krótko, to prawdziwy majstersztyk w skitourowym segmencie. Specyficzny profil zapobiega klejeniu się śniegu do dziobów nart, a mountain rocker sprawia, że podczas zjazdów, nie wymykają się spod kontroli, są łatwe w prowadzeniu i nie zakopują się w głębokim śniegu.

Core Technologies

Bridge

Bridge

Bridge technology to unikalny projekt redukujący wagę, a jednocześnie zwiększający wydajność nart. Ultracienki drewniany rdzeń wzmocniony jest wkładami mostkowymi na całej długości nart, zapewniając sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przenos sił do krawędzi nart.

Profile

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Profil Rocker Mountain to umiarkowane podniesienie dziobów i piętek nart w celu uzyskania lepszego efektu surfowania w głębokim śniegu, łatwiejszej inicjacji skrętów i wszech stronności w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z umiarkowanym camberem na odcinku pod butem, Moutain Rocker zapewnia również doskonałą precyzję i stabilność na maszynowo przygotowanych stokach.

Core

Tubelite Wood Core

Tubelite Wood Core

Wykonane z superlekkich włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Reinforcement

Fiberglass

Fiberglass

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład elastyczności i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Wzmocnienia z włókna szklanego przyklejone jest do rdzenia od góry lub od dołu poprawiając strukturalną integralność nart.

Płyta CYA

Płyta CYA

Płyta CYA to mata mocująca wiązania w nartach serii Adventure, która jest kompatybilna ze wszystkimi wiązaniami handlowymi i jest wzmocniona aluminium w celu bezpiecznego montażu.

Vapor Tip Inserts

Vapor Tip Inserts

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu, materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Specjalne wkłady redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Product rating:

The entering of personal data during the order and payment procedures is being secured by an SSL-encryption. Outsiders are unable to view the data you enter, since we use a modern 128-bit-technology to provide a secure Transmission.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC