Ripstick 106
Ripstick 106
Ripstick 106

Ripstick 106

Ulubiony model Glena
Model podobny do Ripstick 116, o nieco węższej talii. Ripstick 106 to jedne z najbardziej uniwersalnych nart, które zjadą z każdego stoku i poradzą sobie w każdych warunkach – od puchu, po przygotowaną trasę. Nic zatem dziwnego, że to ulubione narty Glena
Poleć naszą stronę
599,95 539,96

Obecnie brak na stanie magazynu
2-4 tygodnie
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
Obecnie brak na stanie magazynu
2-4 tygodnie
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair

Free delivery and return for all orders over 75€. All orders have 21 days payback guarantee.
POZIOM NARCIARSTWA
5-9/10 Średni Zaawansowany Ekspert
TEREN
5-9/10 Równy Zmienny Puch
ZALECANE DŁUGOŚCI
0/+10cm

Nagrody

Powder Magazine - Skier's choice 2019 FREESKIER - Editors' Pick mountain - editors' choice 2019 SKI MAGAZINE - Gear guide OFFICIAL SELECTION 2019 WorldSkitest.com Testnote 2018 sehr gut WorldSkitest.com Testsieger 2018 Freeride uber 100 BLISTER RECOMMENDED 2018 - 2019 Backcountry MAGAZINE - Gear Guide Select 2018 FREESKIER - Editors' pick POWDER - Skier's choice 2018 Mountain Magazine - Editor's choice mountain 2018
Technical details
Waga ( g/ski )
Długość (cm )
5
5
5
5

 

Szczegółowy opis
Wybór właściwych nart freeride'owych to, wbrew pozorom, wcale nie takie łatwe zadanie. Sięgając po zbyt szerokie, niezbyt pewnie poczujesz się na twardych trasach. Decydując się na zbyt wąskie, w puchu zostaniesz daleko za kumplami. Co zatem zrobić? Zainwestować w nowe Ripstick 106 – gwarantujący najwyższy poziom jazdy model backcountry o optymalnej talii, na którym dotrzesz niemal w każdy zakątek gór. Bardzo lekki, potrafi jeździć płynnie i zwinnie, bez względu na teren i warunki. W konstrukcji Ripstick 106 zastosowaliśmy te18ologię TNT Te18ology, profil Amphibio oraz ściany boczne SST Sidewall. Efekt? Narty są bardzo mocne, skrętne i precyzyjne. Jak mówi Glen: "To jedne z nart, które mogę zabrać w każdy zakątek świata, nie martwiąc się, czy sprostają zadaniu”.
Core Technologies

TNT

TNT

Wyjątkowa technologia TNT firmy Elan to kombinacja innowacji zapewniających najlepszą równowagę lekkiej konstrukcji z mocą i wydajnością. Rdzeń technologii TNT to połączenie Drewnianego Rdzenia Tubelite z prętami węglowymi wzdłuż krawędzi nart, w połączeniu z wkładem oparowym Vapor Tip Insert. Efektem końcowym jest bardzo lekka, wysoka wydajność narty o wyjątkowej mocy, amortyzacji i stabilności.

Profile

Amphibio

Amphibio

Profil Amphibio jest rewolucyjnym projektem narciarskim, który łączy w sobie unikalny profil, który zapewnia zalety zarówno narty z pełnym camberem i rockerem. Zapewniając precyzję, przyczepność i stabilność. Narty w tej technologii sa asymetryczne. Wewnętrzna krawędź każdej z nich jest wykonana z pełnym camberem w celu uzyskania precyzyjnego prowadzenia i znakomitego trzymania na twardym śniegu. Zewnętrzna krawędź każdej z nich posiada profil z rockerem, co zapewnia łatwość wykonywania skrętów, płynne przejścia z łuku w łuk oraz wybaczanie błędów.

Construction

SST

SST

Konstrukcja SST zapewnia szybką, precyzyjną i bezpośrednią transmisję energii od krawędzi nart do śniegu zapewniając jednocześnie nartom dużą sztywność poprzeczną.

Core

Tubelite Wood Core

Tubelite Wood Core

Wykonane z superlekkich włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Reinforcement

Vapor Tip Inserts

Vapor Tip Inserts

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu, materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Specjalne wkłady redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Fiberglass

Fiberglass

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład elastyczności i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Wzmocnienia z włókna szklanego przyklejone jest do rdzenia od góry lub od dołu poprawiając strukturalną integralność nart.

Product rating:

The entering of personal data during the order and payment procedures is being secured by an SSL-encryption. Outsiders are unable to view the data you enter, since we use a modern 128-bit-technology to provide a secure Transmission.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC