Ripstick 96
Ripstick 96
Ripstick 96

Ripstick 96

Płynnie i zwinnie
Model brylujący w testach i doceniony przez szerokie grono profesjonalistów. Ripstick 96 to doskonały wybór dla narciarzy poszukujących lekkich i uniwersalnych desek. Takich, które – w każdych warunkach – poruszać się będą płynnie i zwinnie.
Poleć naszą stronę
549,95 494,96

W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair
W magazynie
4 - 5 dni
5 kg / Pair

Free delivery and return for all orders over 75€. All orders have 21 days payback guarantee.
POZIOM NARCIARSTWA
5-9/10 Średni Zaawansowany Ekspert
TEREN
4-8/10 Równy Zmienny Puch
ZALECANE DŁUGOŚCI
0/+10cm

Nagrody

WorldSkitest.com Testnote 2018 sehr gut planetSNOW TIPP 2018 / 2019 Fall-Line Ski of the year 2018-2019 Freeride Do-It-All DSV aktiv SportTIPP BLISTER RECOMMENDED 2018 - 2019 Ski Magazine - Gear Guide Gold Medal Gear 2018 FREESKIER - Editors' pick POWDER - Skier's choice 2018 Mountain Magazine - Editor's choice mountain 2018
Technical details
Waga ( g/ski )
Długość (cm )
5
5
5
5

 

Szczegółowy opis
Jeżeli płynność jazdy byłaby jedynym czynnikiem determinującym jakość nart, Ripstick 96 nie miałyby sobie równych. Mówiąc krótko, to doskonały model freeride'owy, który odnajdzie się w każdym zakątku gór. Lekki, zbudowany z wykorzystaniem materiałów nowej generacji, wyjątkowe umiejętności zawdzięcza zastosowanym w konstrukcji te18ologiom – profil Amphibio odpowiada za wyjątkową skrętność i trzymanie krawędzi, ściany boczne SST Sidewalls za bezpośredni przekaz sił, a te18ologia TNT za dynamikę. Biorąc pod uwagę umiejętności Ripstick 96, nie jest zaskoczeniem, że w testach wypadają tak dobrze.
Core Technologies

TNT

TNT

Wyjątkowa technologia TNT firmy Elan to kombinacja innowacji zapewniających najlepszą równowagę lekkiej konstrukcji z mocą i wydajnością. Rdzeń technologii TNT to połączenie Drewnianego Rdzenia Tubelite z prętami węglowymi wzdłuż krawędzi nart, w połączeniu z wkładem oparowym Vapor Tip Insert. Efektem końcowym jest bardzo lekka, wysoka wydajność narty o wyjątkowej mocy, amortyzacji i stabilności.

Profile

Amphibio

Amphibio

Profil Amphibio jest rewolucyjnym projektem narciarskim, który łączy w sobie unikalny profil, który zapewnia zalety zarówno narty z pełnym camberem i rockerem. Zapewniając precyzję, przyczepność i stabilność. Narty w tej technologii sa asymetryczne. Wewnętrzna krawędź każdej z nich jest wykonana z pełnym camberem w celu uzyskania precyzyjnego prowadzenia i znakomitego trzymania na twardym śniegu. Zewnętrzna krawędź każdej z nich posiada profil z rockerem, co zapewnia łatwość wykonywania skrętów, płynne przejścia z łuku w łuk oraz wybaczanie błędów.

Construction

SST

SST

Konstrukcja SST zapewnia szybką, precyzyjną i bezpośrednią transmisję energii od krawędzi nart do śniegu zapewniając jednocześnie nartom dużą sztywność poprzeczną.

Core

Tubelite Wood Core

Tubelite Wood Core

Wykonane z superlekkich włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Reinforcement

Fiberglass

Fiberglass

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład elastyczności i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Wzmocnienia z włókna szklanego przyklejone jest do rdzenia od góry lub od dołu poprawiając strukturalną integralność nart.

Vapor Tip Inserts

Vapor Tip Inserts

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu, materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Specjalne wkłady redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Product rating:

The entering of personal data during the order and payment procedures is being secured by an SSL-encryption. Outsiders are unable to view the data you enter, since we use a modern 128-bit-technology to provide a secure Transmission.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC