LEGENDA

Image:LEGENDA
12. gru, 2017 Written by: Elan
SHARE THIS PAGE

 

Glen Plake to jedna z wybitniejszych postaci narciarskiego świata. Swą karierę rozpoczynał jako alpejczyk, potem przerzucił się na freestyle i jazdę na muldach. Co więcej, jego osobowość jest równie elektryzująca jak kariera, bowiem zawsze był i jest niezwykle barwną osobowością. Plake posiada m.in. certyfikat instruktora L3DT PSIA / Przewodnika górskiego AMGA i międzynarodową licencję zawodniczą, a także uhonorowany został tytułem pioniera ESPN w segmencie sportów ekstremalnych otwierając tym samym drogę do kariery wielu młodym zawodnikom. W 2011 roku Plake’owi przyznano wyróżnienie US National Ski Hall of Fame oraz „Class of 2010”.

Glen jest prawdziwą narciarską legendą i osobą, która praktycznie wymyśliła indywidualny styl jazdy. Jego narciarstwo określić można jako mieszankę adrenaliny, sztuki, kreatywności, alpejskiej klasyki, punkowego charakteru i – w najlepszym tego słowa znaczeniu – łobuzerskiej natury. Jego oryginalna fryzura, kolorowy irokez, jest znakiem rozpoznawczym od ponad 25 lat. Plake dotarł również na nartach w najdalsze zakątki gór, gdzie nikt wcześniej się nie zapuszczał; najprawdopodobniej jeździł w większości miejsc, o których marzą narciarze. Góry Skaliste, Alpy, Himalaje, Andy, Chugach, Hokkaido… wszędzie, gdzie bywał jest dziś doskonale rozpoznawalny.

Glen i jego żona Kimberly, w poszukiwaniu nowych narciarskich miejsc, są praktycznie cały czas w drodze; w zależności od sezonu, łapią trochę oddechu w swoim domu w Nevadzie lub w Chamonix. W związku z trwającą od kilkunastu lat ścisłą współpracą z Elanem, dość często wpada również do fabryki w Słowenii.

Plake nie jeździ na nartach wyłącznie po śniegu, jest również Mistrzem Kraju w Nartach Wodnych, startował w slalomach i maratonach oraz w zawodach „narty wodne ponad 100 km na godz.”. Co więcej, zdobył również kilkanaście trofeów w rajdach terenowych, takich jak Baja 1000 i 500, a także brał udział w rajdzie Dakar.

Dziś Glen zaangażował się w fundację RG2 działającą na rzecz krajów rozwijających się – m.in. Nepalu, Ekwadoru i Peru. Głównym zadaniem fundacji oraz związku przewodników górskich IFMGA jest prowadzenie szkoleń narciarskich dla przewodników.

Glen Plake jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych zawodników na świecie. Jest przykładem człowieka, który, zafascynowany narciarstwem, uczynił z niego sposób na życie – kreatywne, kolorowe i pełne przygód. Z udziałem Plake’a powstało całkiem sporo filmów, a wszystkie z nich cieszyły i cieszą się niesłabnącą popularnością. Mówiąc krótko, Glen Plake to absolutna ikona i legenda w narciarskim świecie.

Ski Triathlon
28. sty, 2019 | Gregor Šket

Ski Triathlon

Davo Karničar, pierwszy człowiek, który zjechał ze szczytu Everestu na nartach jeździ nawet wtedy, gdy większość z nas myśli o plaży. Letni ski triathlon obejmuje jazdę na rowerze i wspinaczkę. Niezstąpionym sprzętem, który zawsze towarzyszy Davo są Elan Ibex Taxtix, narty które dają zupełnie nowe możliwości.

Read more
Narciarski Horoskop Elana
08. sty, 2019 | Krista Crabtree

Narciarski Horoskop Elana

Co znak zodiaku mówi o Twoich narciarskich preferencjach? Poniżej przedstawiamy jak do indywidualnych cech charakteru dobrać idealne narty. A więc… szukajcie idealnego modelu w Elan W Studio!

Read more
ROK POD ZNAKIEM NAGRÓD
22. paź, 2018 | Elan

ROK POD ZNAKIEM NAGRÓD

Rok 2018 okazał się dla Elana wyjątkowo owocny. Narty Elana zdobyły ponad 40 ważnych nagród i wyróżnień przyznawanych na całym świecie.

Read more
View all news
Dane wprowadzane podczas procesu zamawiania i płatności są szyfrowane w technologii SSL. Osoby postronne nie widzą wprowadzonych przez Ciebie danych. Do bezpiecznej transmisji danych wykorzystujemy nowoczesną 128-bitową technologię szyfrowania.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC