Ripstick 116
Ripstick 116
Ripstick 116

Ripstick 116

Zaútočte na svahy!

Největší a nejdrsnější horský zabiják je zpět! Ale nevyžádá si žádné oběti. Ripstick 116 byl vytvořen a prověřen našimi nejúspěšnějšími a nejzkušenějšími závodníky. Bezohledně zaútočí na nejstrmější a nejnáročnější terény.
Odeslat odkaz na tuto stránku
1.130,50 $
ÚROVEŇ LYŽAŘE
6-10/10 Středně pokročilý Pokročilý Expert
TERÉN
6-10/10 Upravený Proměnlivý Prašan
DOPORUČENÁ DÉLKA
0/+15cm

Ocenění

Powder Magazine - Skier's choice 2019 FREESKIER - Editors' Pick
Technical details
Délka (cm)
185
193
Rádius (m)
Délka (cm)
185
20.3
193
22.9
Šířka špičky (mm)
Délka (cm)
185
143
193
143
Šířka středu (mm)
Délka (cm)
185
116
193
116
Šířka patky (mm)
Délka (cm)
185
132
193
132

 

Podrobný popis

Ripstick 116 je nejširší lyží v celé naší kolekci a zároveň je vlajkovou lodí freeridových lyží Elan. Je to úderná freeridová big mountain lyže která je pevná, stabilní a zároveň snadno ovladatelná. Díky profilu Amphibio jsou lyže Ripstick 116 extrémně pohyblivé a poskytují potřebnou jistotu i při rychlé jízdě v hlubokém prašanu, pro kterou jsou určeny. Snadno zvládnou i vyfoukané plotny a přemrzlý a rozježděný sníh díky bočním hranám SST, které zaručují přímý přenos sil. Lyže jsou vybaveny technologií TNT, což je dřevěné jádro po celé délce lyže, do něhož jsou zabudované karbonové trubičky a výplně vapor tip na špičce a patce, které snižují hmotnost a redukují vibrace. Ripstick 116 jsou lyže pro nejnáročnější podmínky ve volném terénu, na kterých si vždy užijete spoustu dobrodružství.

Hlavní technologie

TNT

TNT

Unikátní technologie TNT firmy Elan využívá inovace, které zaručují ideální kombinaci nízké hmotnosti konstrukce, velké pevnosti a skvělého jízdního výkonu. Technologie TNT spočívá v dřevěném jádru TubeLite s karbonovými tyčinkymi vedoucími podél hran lyže a ve výplni Vapor Tip. Výsledkem je extrémně nízká hmotnost, skvělý jízdní výkon, velká pevnost, výborné tlumení vibrací a stabilita.

Profil

Amphibio

Amphibio

Profil Amphibio představuje revoluční konstrukci lyží, která využívá jak profil camber, tak rocker na jedné lyži. Pravá a levá lyže má rozdílnou konstrukci: camberová vnitřní hrana lyže zaručuje dobrou přilnavost hran, přesný výkon a stabilitu, zatímco rockerová vnější hrana umožňuje snadné zatáčení, toleranci k chybám lyžaře a plynulé přechody mezi oblouky.

Konstrukce

SST

SST

Konstrukce bočních hran SST zaručuje velmi rychlý a přímý přenos sil z lyží na sníh a také přispívá k mimořádné torzní pevnosti.

Jádro

Dřevěné Jádro Tubelite

Dřevěné Jádro Tubelite

Konstrukce dřevěného jádra TubeLite využívá dvě extrémně lehké karbonové trubičky, které jsou vloženy do laminovaného dřevěného jádra. Tyto duté trubice o průměru 5 mm vedou po celé délce lyže a kopírují oblouk bočního vykrojení lyže. Přispívají k torzní stabilitě, silné odrazivosti a zároveň umožňují použít menší množství materiálu pro konstrukci jádra. Výsledkem jsou extrémně lehké, snadno ovladatelné a stabilní lyže.

Výztuže

Laminát

Laminát
Výztuž z laminátu optimalizuje pružnost lyže a přispívá k její větší torzní tuhosti. Laminátová vlákna jsou umístěna buď pod, nebo nad jádrem lyže a zlepšují konstrukční strukturu lyže.

Výplně Vapor Tip

Výplně Vapor Tip

Vapor Tip jsou moderní kompozitní výplně vsazené do jádra lyže v oblasti špičky a patky. Snižují hmotnost lyže a tlumí vibrace, čímž výrazně zlepšují stabilitu a zaručují hladkou a plynulou jízdu i v nejnáročnějších podmínkách.

Hodnocení výrobku:

Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC