Ripstick 116
Ripstick 116
Ripstick 116

Ripstick 116

Płyń i tnij!
Nieustraszony pogromca gór powraca w nowej odsłonie. Model zaprojektowany we współpracy z najlepszymi zawodnikami. Ripstick bez cienia zawahania pokona najstromsze, otulone grubą warstwą puchu stoki.
Poleć naszą stronę
1.130,50 $
POZIOM NARCIARSTWA
6-10/10 Średni Zaawansowany Ekspert
TEREN
6-10/10 Równy Zmienny Puch
ZALECANE DŁUGOŚCI
0/+15cm

Nagrody

Powder Magazine - Skier's choice 2019 FREESKIER - Editors' Pick
Technical details
Długość (cm )
185
193
Promień (m )
Długość (cm )
185
20.3
193
22.9
Szerokość dziobów ( mm )
Długość (cm )
185
143
193
143
Szerokość tali ( mm )
Długość (cm )
185
116
193
116
Szerokość piętki ( mm )
Długość (cm )
185
132
193
132

 

Szczegółowy opis
Najszerszy, flagowy model w kolekcji Elana. Oczywistym jest zatem, że od Ripstick 116 oczekuje się naprawdę wiele. W skrócie, to niezwykle solidne, lecz sprężyste narty, które dostarczą satysfakcji z góry na dół. Dzięki zastosowanemu w konstrukcji profilowi Amphibio są bardzo skrętne i stabilne podczas jazdy z dużą prędkością, a w głębokim puchu czują się jak ryba w wodzie. Niemniej jednak, gdy natrafią na twardsze podłoże, pewnie trzymają krawędź i nie tracą kontroli. Tak wszechstronny charakter zawdzięczają ścianom bocznym wykonanym w te18ologii SST Sidewall, oraz te18ologii TNT. Wspomniany patent to połączenie drewnianego, biegnącego na całej długości nart, drewnianego rdzenia oraz cienkich rurek, które umieszczone są wzdłuż krawędzi. Całości dopełniają Vaportip Inserts, czyli wykonane z bardzo lekkiego kompozytu elementy umieszczone w okolicach dziobów i piętek.
Core Technologies

TNT

TNT

Wyjątkowa technologia TNT firmy Elan to kombinacja innowacji zapewniających najlepszą równowagę lekkiej konstrukcji z mocą i wydajnością. Rdzeń technologii TNT to połączenie Drewnianego Rdzenia Tubelite z prętami węglowymi wzdłuż krawędzi nart, w połączeniu z wkładem oparowym Vapor Tip Insert. Efektem końcowym jest bardzo lekka, wysoka wydajność narty o wyjątkowej mocy, amortyzacji i stabilności.

Profile

Amphibio

Amphibio

Profil Amphibio jest rewolucyjnym projektem narciarskim, który łączy w sobie unikalny profil, który zapewnia zalety zarówno narty z pełnym camberem i rockerem. Zapewniając precyzję, przyczepność i stabilność. Narty w tej technologii sa asymetryczne. Wewnętrzna krawędź każdej z nich jest wykonana z pełnym camberem w celu uzyskania precyzyjnego prowadzenia i znakomitego trzymania na twardym śniegu. Zewnętrzna krawędź każdej z nich posiada profil z rockerem, co zapewnia łatwość wykonywania skrętów, płynne przejścia z łuku w łuk oraz wybaczanie błędów.

Construction

SST

SST

Konstrukcja SST zapewnia szybką, precyzyjną i bezpośrednią transmisję energii od krawędzi nart do śniegu zapewniając jednocześnie nartom dużą sztywność poprzeczną.

Core

Tubelite Wood Core

Tubelite Wood Core

Wykonane z superlekkich włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Reinforcement

Fiberglass

Fiberglass

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład elastyczności i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Wzmocnienia z włókna szklanego przyklejone jest do rdzenia od góry lub od dołu poprawiając strukturalną integralność nart.

Vapor Tip Inserts

Vapor Tip Inserts

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu, materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Specjalne wkłady redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Ocena produktu:

Dane wprowadzane podczas procesu zamawiania i płatności są szyfrowane w technologii SSL. Osoby postronne nie widzą wprowadzonych przez Ciebie danych. Do bezpiecznej transmisji danych wykorzystujemy nowoczesną 128-bitową technologię szyfrowania.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC