Ibex 84 Carbon XLT
Ibex 84 Carbon XLT
Ibex 84 Carbon XLT

Ibex 84 Carbon XLT

Špičková touringová lyže

Pro náročné dobrodruhy, kteří chtějí lyže s nejlepšími technologiemi v dané kategorii, je Ibex 84 Carbon XLT tou pravou volbou. Tyto touringové lyže s nízkou hmotností a skvělým jízdním výkonem mají výborné vlastnosti jak při výstupu, tak při sjezdu.
Odeslat odkaz na tuto stránku
1.000,00 $
ÚROVEŇ LYŽAŘE
5-10/10 Středně pokročilý Pokročilý Expert
TERÉN
4-9/10 Nahoru Dolů
DOPORUČENÁ DÉLKA
-15/0cm

Ocenění

WorldSkitest.com Testnote 2018 sehr gut Red Dot Award 2017 Winner PLUS X AWARD - High Quality/Design/Functionality
Technical details
Délka (cm)
156
163
170
177
Rádius (m)
Délka (cm)
156
17/16
163
18/17
170
19/18
177
20/19
Šířka špičky (mm)
Délka (cm)
156
118
163
118
170
118
177
118
Šířka středu (mm)
Délka (cm)
156
84
163
84
170
84
177
84
Šířka patky (mm)
Délka (cm)
156
103
163
103
170
103
177
103

 

Podrobný popis

Lyže získala zlatou medaili na veletrhu ISPO a je ideální volbou pro každodenní touringová dobrodružství. Využívá nejmodernější inovace a její hlavní předností je nízká hmotnost. Středová šířka 84 mm poskytuje jistotu na nechráněnáých strmých svazích nebo v prašanu a její pevná a zároveň lehká konstrukce zaručuje, že vás tato lyže nezklame ani ve velmi náročných situacích. Model Ibex 84 Carbon XLT je vybaven moderní technologií Bridge, dřevěným jádrem Tubelite a výztuží Carbon Powershell, která lyži poskytuje výraznou odrazovou dynamiku. Výsledkem je jedna z nejlehčích touringových lyží na trhu. Speciální tvar zabraňuje ulpívání sněhu na povrchu lyže, což také přispívá k nižší hmotnosti. Díky profilu mountain rocker lyže při výstupu hladce proplouvá měkkým sněhem a při sjezdu se na ni můžete spolehnout v jakýchkoli sněhových podmínkách.

Hlavní technologie

Bridge

Bridge

Technologie Bridge je unikátní konstrukcí, která snižuje hmotnost a zlepšuje jízdní výkon touringových lyží řady Adventure od Elanu. Ultratenký profil dřevěného jádra je po celé délce zpevněn tzv. můstkovými prvky, které zaručují torzní stabilitu a bezkonkurenční přenos sil na hrany.

Profil

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Profil Mountain Rocker se vyznačuje mírným profilem rocker na špičce a patce, což přispívá k lepšímu proplouvání lyže sněhem, snadnějšímu nasazení oblouku a všestrannému výkonu v různých sněhových podmínkách. Díky kombinaci s mírným profilem camber pod nohou zaručuje přesný výkon a stabilitu na upravených svazích.

Konstrukce

Carbon Power Shell

Carbon Power Shell
Konstrukce Carbon Power Shell zvyšuje torzní pevnost a v kombinaci s nízkou hmotností lyže přispívá ke skvělým jízdním vlastnostem.
Jádro

Dřevěné Jádro Tubelite

Dřevěné Jádro Tubelite

Konstrukce dřevěného jádra TubeLite využívá dvě extrémně lehké karbonové trubičky, které jsou vloženy do laminovaného dřevěného jádra. Tyto duté trubice o průměru 5 mm vedou po celé délce lyže a kopírují oblouk bočního vykrojení lyže. Přispívají k torzní stabilitě, silné odrazivosti a zároveň umožňují použít menší množství materiálu pro konstrukci jádra. Výsledkem jsou extrémně lehké, snadno ovladatelné a stabilní lyže.

Výztuže

Laminát

Laminát
Výztuž z laminátu optimalizuje pružnost lyže a přispívá k její větší torzní tuhosti. Laminátová vlákna jsou umístěna buď pod, nebo nad jádrem lyže a zlepšují konstrukční strukturu lyže.

Podložka CYA

Podložka CYA

Podložka CYA je součástka pro montáž vázání u řady lyží Adventure, která je kompatibilní se všemi typy vázání na trhu. Podložka je vyztužena aluminiem pro bezpečnou a spolehlivou montáž.

Výplně Vapor Tip

Výplně Vapor Tip

Vapor Tip jsou moderní kompozitní výplně vsazené do jádra lyže v oblasti špičky a patky. Snižují hmotnost lyže a tlumí vibrace, čímž výrazně zlepšují stabilitu a zaručují hladkou a plynulou jízdu i v nejnáročnějších podmínkách.

Hodnocení výrobku:

Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC