ÚSMĚV NA RTECH, OPTIMISMUS V SRDCI

Image:ÚSMĚV NA RTECH, OPTIMISMUS V SRDCI
06. úno, 2018 Autor: Kelsey Serwa
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Zimní olympijské hry jsou za dveřmi a sportovcům, kteří se na ně chtějí kvalifikovat, se může jednoduše stát, že se dostanou kvůli svému výkonu pod tlak. Když cítím, že mi nekontrolovaně buší srdce při myšlenkách na závod a představách, co by bylo, kdyby, jednoduše zastavím, nadýchnu se a začnu se usmívat. Je to možná divná reakce na aktivaci mého sympatického nervového systému, ale já jsem přišla na to, že tyto pocity miluju. Potřebovala jsem mnoho let praxe, zažít vítězství i porážky, začít si všímat těchto emocí, akceptovat je, využít a obrátit jejich energii v pozitivní výsledek. Zastavit, nadýchnout se a usmívat - pro mě není nic jednoduššího.

Během celých 9 let strávených na závodech ve skikrosovém cirkusu světového poháru jsem si uvědomovala fyzické schopnosti, technické dovednosti, sílu, energii a hbitost každého sportovce ve startovní bráně. Tyto vnější vlastnosti se dají lehce zjistit, protože často vedou k umístěním na stupních vítězů. Mnoho hodin trávíme v tělocvičně, posilujeme s činkami i využíváme své vlastní váhy, skáčeme přes bedýnky a balancujeme na různých nestabilních zařízení, na která se dokážeme postavit. Hrbolaté traily pro kola rozeseté v Pobřežních horách v Britské Kolumbii nabízejí další trénink venku, abychom zdokonalili naše dovednosti, které pak přeneseme z hlíny do sněhu. I přes všechny tyto tréninky a nejlepší úmysly dostanou naše těla během každé závodní sezóny pořádně zabrat a někdy dojde dokonce ke zranění.

Stálo mě to mnohé, získala jsem nové zkušenosti včetně otřesu mozku, zlomené páteře, vyhozených kolen a poškozených chrupavek – a ničeho jsem nikdy nelitovala. Každá komplikace s sebou přinesla něco nového a příležitost k růstu. Co mě stále přenášelo přes tyto těžké časy je vděčnost, která mě z toho dostávala každý den. Být vděčný za věci, které mohu udělat, a nezaměřovat se na přechodnou neschopnost – to zcela posunulo mou perspektivu nejen ve sportu, ale v životě vůbec. Naučila jsem se, jak je důležitá oslava již jen malého osobního úspěchu. Naučila jsem se konstruktivně se zamýšlet a přijímat minulé zkušenosti, a také jak je důležité být přítomen v mysli i těle právě v ten okamžik. Cítím neuvěřitelnou spokojenost a přijetí toho, jaká jsem, co jsem dokázala a jakou nepřekonatelnou podporu jsem dostala kvůli tomu, abych se mohla věnovat své největší vášni.

Dnes se znovu dostávám ze zranění kolena, které jsem utrpěla před posledními Vánocemi. Olympiáda je za dveřmi a já se potřebuji kvalifikovat, ale pořád mám úsměv na rtech a optimismus v srdci. Jsem nadšená a zároveň vzrušená z toho, že se vrátím k tomuto sportu, který mi toho tolik dal. Cítím velkou radost, když myslím na možnost, že zopakuji svůj olympijský výkon z roku 2014. Můžeme přemýšlet a ptát se sami sebe, co nám přinese budoucnost, ale neznámé je to, co mě naplňuje radostí.

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC