Víc než jen řemeslo

Image:Víc než jen řemeslo
13. pro, 2016 Autor: Elan
ODESLAT ODKAZ NA TUTO STRáNKU

 

Všichni praví milovníci zimy, sněhu a lyžování sní o tom, že si budou sami moci vyrobit své vlastní lyže, přesně přizpůsobené jejich požadavkům a nastavené podle jejich individuálních potřeb a přání. Rádi si pak představují ten magický okamžik, kdy lyžáky zacvaknou do vázání a oni se na těchto lyžích spustí dolů do údolí.

My patříme k oné hrstce šťastlivců, která tuto výsadu dobře zná. Lyže vyrábíme už přes sedmdesát let, a tak si dobře uvědomujeme, jak obtížné je vytvořit skvělé lyže: žádá si to spoustu znalostí, výpočtů i testování různých typů dřeva i dalších materiálů užívaných při výrobě lyží. Díky našim dlouholetým zkušenostem se s časem zlepšujeme a vytváříme tak stále kvalitnější lyže nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní: přátele, příležitostné lyžaře, závodníky, milovníky adrenalinu, dobrodruhy i spoustu dalších…

Díky naší výjimečné oddanosti této činnosti se nám pravidelně daří přicházet se skutečně revolučním designem lyží i zcela přelomovými lyžařskými technologiemi, a tak vytváříme lyže, které posunují hranice možností lyžování jako tahového. Všichni jsme pochopitelně na tyto inovace, z nichž se mezitím staly obecně přijímané standardy celého odvětví, nesmírně hrdí. Duch inovace je při naší práci řídicí zásadou. I po sedmdesáti letech se tak každý den, ať už je léto nebo zima, ať prší či svítí slunce, usilovně věnujeme vytváření ještě lepších lyží pro jejich majitele.

Výroba lyží je skutečně jedinečným požitkem – aby se dílo podařilo, musíte při práci snoubit profesi tesaře, umělce, sochaře, technologa, chemika, designéra i malíře. Výsledný produkt je pak harmonickou směsicí tradice s vyspělých technologií. Dřevěné jádro, srdce a duše našich lyží, obohacujeme moderními materiály, které mu dodávají potřebné vlastnosti, tak aby lyže obstály i v těch nejnáročnějších sněhových podmínkách.

Lyže jsou nástrojem vytvořeným pro sníh, lezavý chlad a zimu, který se nezalekne ani ledu. Když je však milujete, stávají se pro vás také uměleckým dílem, jež patří právě tak na zeď galerie jako na ledové svahy.

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan
07. led, 2019 | Krista Crabtree

Váš lyžařský horoskop s lyžemi Elan

Co říká vaše sluneční znamení o vašich preferencích při výběru lyží? Podíváme se na astrologická znamení zvěrokruhu a spárujeme je s lyžemi z Elan W Studia.

Více informací
zlato, stříbro i bronz
21. pro, 2018 | Elan

zlato, stříbro i bronz

Slogan Elanu „Always Good Times“ má vystihovat zábavu při lyžování, příjemné chvíle strávené s přáteli a pozitivní energii.

Více informací
ženský princip
07. pro, 2018 | Elan

ženský princip

Elan W Studio slaví patnácté narozeniny. O lyžích pro ženy jsme si povídali s Melanja Šober...

Více informací
Prohlédněte si všechny novinky
Zadání vašich osobních dat během procesu objednání a platby je jištěno zaklíčováním SSL. Cizí nemohou vámi zadaná data vidět. Pro zajištěný přenos dat využíváme moderní technologii 128 bitů.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC