Ibex 94 Carbon XLT
Ibex 94 Carbon XLT
Ibex 94 Carbon XLT

Ibex 94 Carbon XLT

Freetoury lekkie jak nigdy

Ibex 94 Carbon XLT zaprojektowane zostały z myślą o amatorach górskich przygód poszukujących najwyższej jakości lekkiego sprzętu, który poradzi sobie w zróżnicowanym terenie, na bardzo trudnych, wymagających szlakach.
Poleć naszą stronę
1.050,00 $
POZIOM NARCIARSTWA
5-10/10 Średni Zaawansowany Ekspert
TEREN
0-7/10 Góra Dół
ZALECANE DŁUGOŚCI
-5/+5cm

Nagrody

WorldSkitest.com Testnote 2018 sehr gut BACKCOUNTRY magazine - Editors' choice 2019 Backcountry MAGAZINE - Gear Guide Select 2018 Ski Magazine - Ski Hot Gear 2017/18 SIA Mountain Magazine - Editor's choice mountain 2018
Technical details
Długość (cm )
163
170
177
184
Promień (m )
Długość (cm )
163
18.9
170
20.1
177
21.2
184
22.7
Szerokość dziobów ( mm )
Długość (cm )
163
130
170
130
177
130
184
130
Szerokość tali ( mm )
Długość (cm )
163
94
170
94
177
94
184
94
Szerokość piętki ( mm )
Długość (cm )
163
111
170
111
177
111
184
111

 

Szczegółowy opis

Ibex 94 Carbon XLT to model otwierający nowy rozdział w segmencie nart tourowych i freetourowych. Niezwykle lekki, o czarnej szacie graficznej. W górę porusza się z niezwykłą wręcz zwinnością, podczas zjazdów jest szybki, stabilny i przewidywalny. Narty, w których wykorzystaliśmy nowej generacji te18ologię Bridge Te18ology oraz rdzeń Tubelite Woodcore. Całość pokryta została warstwą wzmacniającą Carbon Powershell, dzięki której są lżejsze i bardziej dynamiczne. Specyficzny kształt zapobiega klejeniu się śniegu do dziobów nart, a profil mountain rocker powoduje, że podczas zjazdów, nie wymykają się spod kontroli, nie zakopują w głębokim śniegu i są łatwe w prowadzeniu. Połączenie wspomnianych cech i te18ologii sprawia, że to absolutnie genialne narty freetourowe dla wymagających narciarzy.

Core Technologies

Bridge

Bridge

Bridge technology to unikalny projekt redukujący wagę, a jednocześnie zwiększający wydajność nart. Ultracienki drewniany rdzeń wzmocniony jest wkładami mostkowymi na całej długości nart, zapewniając sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przenos sił do krawędzi nart.

Profile

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Profil Rocker Mountain to umiarkowane podniesienie dziobów i piętek nart w celu uzyskania lepszego efektu surfowania w głębokim śniegu, łatwiejszej inicjacji skrętów i wszech stronności w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z umiarkowanym camberem na odcinku pod butem, Moutain Rocker zapewnia również doskonałą precyzję i stabilność na maszynowo przygotowanych stokach.

Construction

Carbon Power Shell

Carbon Power Shell

Carbon Power Shell zapewnia sztywność w osi długiej narty przy tak lekkiej konstrukcji, co zapewnia wyjątkowe doznania podczas jazdy.

Core

Tubelite Wood Core

Tubelite Wood Core

Wykonane z superlekkich włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Reinforcement

Fiberglass

Fiberglass

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład elastyczności i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Wzmocnienia z włókna szklanego przyklejone jest do rdzenia od góry lub od dołu poprawiając strukturalną integralność nart.

Płyta CYA

Płyta CYA

Płyta CYA to mata mocująca wiązania w nartach serii Adventure, która jest kompatybilna ze wszystkimi wiązaniami handlowymi i jest wzmocniona aluminium w celu bezpiecznego montażu.

Vapor Tip Inserts

Vapor Tip Inserts

Vapor Inserts to fragmenty dziobów i piętek wykonane z bardzo zaawansowanego technicznie kompozytu, materiałów syntetycznych, trwale połączonych z rdzeniem nart. Specjalne wkłady redukują masę oraz wibracje, znacząco poprawiając stabilność i zapewniając płynną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach śniegowych.

Ocena produktu:

Dane wprowadzane podczas procesu zamawiania i płatności są szyfrowane w technologii SSL. Osoby postronne nie widzą wprowadzonych przez Ciebie danych. Do bezpiecznej transmisji danych wykorzystujemy nowoczesną 128-bitową technologię szyfrowania.
 

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC

Reduction reason0

Reduction reason0

NRC